MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA Č.BUDĚJOVICE

České Budějovice – říjen 2022

Do Českých Budějovic obecně jezdíme moc rádi, nejsou tak daleko od Plzně a už to tu moc dobře známe. Letos na jaře jsme si tu střihli dvě výstavy, jednu krajskou (V1, VTM) a jednu mezinárodní (V1, CAJC). Teď na začátku podzimu jsme se sem opět vydali, tentokrát ale už v dospělé kategorii. Jsme zkušenější, držíme dva tituly ze dvou zemí, prostě už nejsme tak vyjukaní jako na jaře.

Kevin má poslední dobou celkem pubertu, není se čemu divit, je mu 15 měsíců a do teď to s ním byla pohoda, takže nás občas překvapí svým chováním. Poprvé se předvedl na čerpací stanici v obci Lnáře. Potřebovali jsme si odskočit na záchod a vždycky ten co nejde vezme psa a jde se s ním také projít, alespoň na chvilku. Tentokrát to padlo na mě, otevřu kufr a šup, najednou pes venku – normálně se nám to nestává, máme na to povel. Nejdřív připnout vodítko a pak povel „MŮŽEŠ“ pro opuštění zavazadlového prostoru. Po 20 vteřinách naháněné psa po benzínce s vědomím toho, že je asi 2 m vedle frekventovaná silnice, se nám ho povedlo konečně přivolat.

Do ČB přijíždíme se značným předstihem, parkování není jako vždy v Budějcích problém, bereme věci a jdeme ke kruhu. Měli jsme kruh stejný jako na jaře, takže jdeme na jisto bez hledání. Rozbalíme všechny věci a jdu do kruhu pro číslo. Pes hledajíc mě, neváhal, využil situace a vyskočil horním víkem z kennely ven, zrovna ve chvíli, kdy se v kruhu producírujou českoslovenští vlčáci. Naštěstí tentokrát přivolávací povel funguje a Kevin se na pacce otočí a jde zpátky na místo. 

Výstava má celkem spád, pan rozhodčí vypadá sympaticky a celkem vtipně a mile vždy komentuje dění v kruhu. My jdeme na řadu kolem 11.hod. V kruhu jsme s naším velkým rivalem. Do téhle chvíle jsme s ním měli negativní bilanci 2:0. 

A to se na této výstavě změnilo. Je to 2:1!! S Kevinem jsme ho dokázali porazit a vezeme si první cenné vítězství v mezitřídě. Máme tedy první CAC (1/4).  

 

Chtěli bychom moc poděkovat panu rozhodčímu Petru Řehánkovi za krásný posudek a všem, co nám v ČB fandili, bylo fajn, cítit podporu v zádech! 

 

HODNOCENÍ Z POHLEDU NÁVŠTĚVNÍKA

DESIGN BY TOMAS PLOJHAR | WORDPRESS 2022