KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ KELČ

Kelč – listopad 2022

Kelč, prý nejhezčí výstava v roce. A měli pravdu. Krásná, pohodová výstava v malém valašském městečku Kelč.

Vyrazili jsme na výstavu den předem. Azyl jsme našli v krásném penzionu Štěpánov, který se nachází v nedalekém Valašském Meziříčí. V den příjezdu jsme ještě zajeli na poutní místo k Radegastu a na Radhošť. Z procházky se stal běhovýlet na západ slunce, ale stihli jsme ho – v galerii níže je pár fotek. Spokojeni a unaveni jsme ulehli na pokoji a chystali se na sobotu.

Při příjezdu do Kelče nás čekal přesun od auta do centra dění cca 500m, proto i horší hodnocení parkování. Ačkoliv místa na parkování bylo dost. 
Jezdíme s časovým předstihem, takže vždycky stihneme pěknou řádku plemen před námi, popovídáme s dalšími vystavovateli a i tady to bylo hodně v pohodě.

Od pořadatelů časově skvěle zvládnutá výstava, vše šlapalo jak hodinky. 

S Kevem jsme už docela sehraní, takže když přijde na vystavení, už ho nemusím tolik přesvědčovat aby šel, ale už jde i sám, doufám, že i rád. 

Pan rozhodčí Vondrouš pro nás nebyla žádná neznámá, už nás několikrát posuzoval. Kevina pochválil za hezký postoj, kostru atd., jediné co vytkl tak je tolik nepravidelné tečkování – na to jsem mu odpověděl, že to nemůžeme už ovlivnit ani my ani Kevin, načež se pan rozhodčí spolu se mnou usmál a udělil nám vítěze třídy a krajského vítěze. Setkání s panem rozhodčím bylo tedy moc fajn a jsem za každého takového rozhodčího rád, když se můžeme vesele pobavit o tom, jak moc hezké psy všichni máme. 

Na odpolední závěrečky jsme po zkušenosti z Rokycan nejeli zpět na ubytování ale zůstali raději na místě. Alespoň si Kevin zkusil, jaké to je být celý den takhle v ruchu lidí. Samotné finále skupiny FCI 6 se nám moc nepovedlo. Zde jsem selhal jako handler, kdy jsem chtěl „až moc“ a Kevina i přes celkem slušný postoj rovnal a to pana rozhodčího nepřesvědčilo a skončili jsme druzí.  

Každopádně, kdo se chystáte někdy do Kelče, určitě vyrazte, je to krásná malá výstava se skvělou atmosférou, parádními cenami a v blízkosti krás Valasška.

 

 

 

HODNOCENÍ Z POHLEDU NÁVŠTĚVNÍKA

DESIGN BY TOMAS PLOJHAR | WORDPRESS 2022